زمان جاری : دوشنبه 13 مرداد 1399 - 4:46 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم


سلام مهمان گرامي؛
مهمان گرامي، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد


آیا میدانید؟ ایا میدانید :

http://up.wepatogh.ir/ads/26.wepatogh.ir.gif


تعداد بازدید 50
نویسنده پیام
samanvakili آفلاینارسال‌ها : 2
عضویت: 14 /10 /1398
مزاحمت برای بانوان
مزاحمت برای بانوان
بی شک هدف سازماندهی جمعی و مقصود از ایجاد مقررات در هر جامعه‌ای، صیانت از حقوق و آزادی‌های اشخاصی است که جامعه را تشکیل می دهند . تجربه ثابت کرده است که برآورده کردن مصالح اشخاص و نگهداری منافع جامعه، در پرتو احترام به حقوق و آزادی اشخاص آن ، میسر و آماده می شود. به این خاطر، هم اکنون قانون به عنوان نماد قدرت اجتماعی، ابزاری است جهت ممانعت از هر گونه برخورد و تعدی به حقوق فردی و اجتماعی. در حال حاضر مقنن تلاش کرده است که با ایجاد و اجرای درست قانون، حقوق و آزادی‌های اشخاص جامعه را در درجه عالی خود محارست کند. کودکان و بانوان آسیب‌پذیرترین افراد جامعه به حساب می آیند. به این علت، در مقررات کشورهای گوناگون، مانند کشور ما، جهت برخورد با تعدی به حقوق این اقشار ، ضوابط و مقررات مخصوصی ایجاد شده است. در ادامه مطلب، این ضوابط را بررسی خواهیم کرد.


شرح مزاحمت برای بانوان یا اطفال
براساس قانون مجازات اسلامی، هر فردی در مکان های عمومی یا معابر ، متعدی و مزاحم اطفال یا زنان شود یا با کلمات و حرکات عکس هنجارها ، آبرو و اعتبار به آنان توهین نماید به ۲ تا ۶ ماه زندان و تا ۷۴ ضربه شلاق محکوم می شود .معمولا جرم توهین و تعدی برای اطفال و بانوان پیرو حکم کلی هتک حرمت اشخاص است اما توجه به جمله بالا کاملا نشان می دهد که جهت وقوع این جرم الزامی است شرایطی وجود داشته باشد.


حامد امیری وکیل طلاق 
حامد امیری مجرب ترین وکیل آنلاین دانش آموخته رشته حقوق قضایی و دارای پروانه پایه یک وکالت مهیا برای ارائه خدمات وکالت و مشاوره در انواع دعاوی حقوقی ، کیفری ، خانواده ، بیمه ، تجاری ، تعزیرات ، اداره کار ، شهرداری و امور گمرکی همچنین انجام تخصصی امور ثبتی و قراردادها و شرکت ها با تکیه بر اطلاعات علمی و تعهد کاری می باشد.


درخواست مشاوره
جرم
در صورتی که شخصی با حرکات و کارهای موهن خود زمینه های هتک حرمت زن یا کودک را مهیا کند مجرم است.


قربانی جرم
بزه دیدگان جرم توهین و تعدی به بانوان و کودکان ، صرفا افراد جنس مونث و کودکان اند . پس تعدی و آزار رساندن به افراد مذکر در معابر و مکان های عمومی شامل حکم این ماده نمی شود . وکیل دادگستری مزاحمت برای بانوان در اصفهان می گوید دلیل این کار عدم توانایی کودکان در پشتیبانی از خود و رعایت مقررات اخلاقی و طبیعت حساس و ظریف زنان است که از لحاظ دینی و عرفی واجب بودن این امر توجیه می شود.


هدف انجام جرم
آزار رساندن یا توهین به جنس مونث و کودکان در معابر و مکان های عمومی جز جرایم عمدی محسوب می شود . پس بودن هدف مجرمانه جهت تحقق اعمال موهن یا ایجاد مزاحمت از سمت فاعل مفروض خواهد بود و احتیاجی به احراز ندارد. البته احراز عکس این بحث از سمت متهم، سبب برطرف شدن مسئولیت کیفری وی می شود .


بخشش
بخشش شاکی می‌تواند به عنوان یکی از دلایل تخفیف جزای متهم اثر گذار باشد. اما با بخشش شاکی، تعقیب یا اجرای جزای متهم متوقف نمی شود.


حیثیت عمومی
جرم مجازات و تعدی به بانوان و کودکان در معابر و مکان های عمومی در دسته جرائم دارای حیثیت عمومی قرار می گیرد . به این معنی که بخشش شاکی تنها می‌تواند به عنوان یکی دلایل تخفیف جزای آن یا تبدیل آن به گونه ای که برای اوضاع متهم بهتر باشد مورد استناد دادگاه قرار گیرد.


مزاحمت برای بانوان
مزاحمت برای بانوان


تعلیق مجازات
دادگاه این امکان را دارد که اجرای همه یا بخشی از مجازات را با رعایت شرایط زیر از ۲ تا ۵ سال معلق نماید:


– کسی که حکم برای او صادر شده سابقه محکومیت قطعی به مجازات حد قطع یا نقص عضو، زندان بیش از یک سال در جرایم عمدی و جزای نقدی به مبلغ بیش از ۲ میلیون ریال نداشته باشد و دوبار یا بیشتر به خاطر جرم‌های غیرعمدی با هر اندازه مجازات، ‌محکومیت قطعی نداشته باشد.


– دادگاه با بررسی شرایط اجتماعی و گذشته زندگی فردی که حکم برایش صادر شده و شرایط و اوضاعی که سبب انجام جرم شده است، اجرای همه یا بخشی از مجازات را صحیح نداند.


هدف از تعدی و آزار رساندن به اطفال و بانوان
انجام دهنده جرم با حرکات و کارهای موهن خود زمینه های هتک حرمت زن یا کودک را مهیا کرده، مانند این که با اصرار آنان را در معابر و مکان های عمومی دنبال کند، اما با وجود انتقاد و ابراز کراهت بانو یا کودک از کار او، او باز هم این کار خود را ادامه دهد.


مزیت های قانونی
مطابق گفته ی وکیل مزاحمت برای بانوان در اصفهان مزاحم ها در همه دنیا وجود دارند. به این خاطر، خود بانوان متقاضی پشتیبانی خاص قانون‌گذار و مسئولان قضایی از این افراد جامعه هستند و این گونه پشتیبانی ها همیشه مورد استقبال عموم بوده است.


رفتارها و کارهای انجام دهنده جرم
این جرم به دو شکل محقق می شود :


۱٫ ایجاد مزاحمت‌ و تعدی نسبت به کودکان و بانوان در معابر یا مکان های عمومی
۲٫ انجام کار موهن در یکی از این دو مکان نسبت به افراد ذکر شده


مجازات مزاحمت برای بانوان و اطفال
در قانون اساسی و در ماده۶۱۹ قانون مجازات اسلامی برای انجام مزاحمت خیابانی مجازات پیش‌بینی شده است و بر مبنای آن هر فردی در مکان های عمومی یا معابر متعدی یا مزاحم کودکان یا زنان شود یا با کلمات و اعمال عکس آیین و آبرو به آنان توهین نماید ، به حبس از دو تا شش ماه و تا ۷۴ضربه شلاق محکوم می‌شود.اما در صورتی که این جرم در نتیجه توطئه قبلی و گروهی محقق شود، هر کدام از انجام دهندگان به بیشترین جزای معین شده محکوم خواهند شد.


اهمیت آزادی روان
آزادی روان که مثل آزادی تن و بدن، یکی از الطاف الهی است و از آزادی‌های با اهمیت فردی و اجتماعی به حساب می آید ،‌ به معنی این است که هر فردی در حدود مقررات و نظامات اجتماعی این امکان را داشته باشد که آزادانه و با علاقه شخصی، به اعمال یا ترک امور متداول و عادی در ارتباط به زندگی اجتماعی خود مبادرت ورزد و هیچ فردی بی علت متعدی و مزاحم او نشود.


مکان های عمومی
مقصود از «اماکن عمومی» مکان هایی است که در ساعاتی از شبانه‌روز جهت رفت و آمد افراد برپا و مهیا باشد، مثل ادارات دولتی، بازار،‌ نمایشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، هتل‌ها، رستوران‌ها، مسافرخانه‌ها، ‌قهوه‌خانه‌ها، کافه‌قنادی‌ها و ‌اتوبوس‌ها. پس توهین و تعدی در مکان های خصوصی، مثل منزل و خانه افراد، هر چه قدر هم آشکار و با وجودش انجام شود ، شامل حکم این ماده قانون مجازات اسلامی نمی شود.


پس برای اینکه این کار دقیقا نمونه ای از جرم «مزاحمت برای بانوان و اطفال» محسوب گردد ، الزامی است مکان محقق شدن آن اماکن عمومی یا معابر باشد.بودن یا نبودن شاهدان جهت رخ داد جرم در این معابر شرط نیست.
هر وقت فردی از طریق تلفن یا سایر دستگاه‌های مخابراتی برای افراد مخصوصا بانوان مزاحمت ایجاد کند ، به غیر از اجرای مقررات ویژه شرکت مخابرات، به یک تا شش ماه زندان محکوم می گردد.


مجازات مزاحمت برای بانوان و اطفال
مجازات مزاحمت برای بانوان و اطفال


روش قانون‌گذار ایران
قانون‌گذار ایران جرم ایجاد مزاحمت برای بانوان در مکان های عمومی را یکی از نمونه های «جرم های علیه آزادی روان‌ افراد »، به شکل جداگانه در ضوابط جزایی قابل پیگیری و مجازات اعلام نموده است.


ملاک و مقررات تشخیص کارهای توهین‌آمیز
ملاک و قانون تشخیص کارهای موهن و مزاحمت عکس هنجارها و حیثیت طرف جرم، عرف و عادت متداول در مکان محقق شدن جرم است. بر مبنای این عرف و عادت، دادگاه حرکات و کلمات عکس هنجارها و مزاحمت برای بانوان و اطفال را ثابت خواهد کرد.
وکیل کیفری می گوید تعداد زیادی از قربانیان مزاحمت‌های خیابانی، آن را بخشی از زندگی خود پذیرفته اند. اکثر قربانیان این مزاحمت‌ها تلاش می‌کنند تا جایی که امکان دارد سریعا از مکان بگریزند. زنان کمی هستند که در رویاوریی با مزاحمت خیابانی با متعدیان درگیر شده یا صدای انتقادشان بلند می شود. حتما اگر همه بانوان مطلع باشند که مزاحمت خیابانی، جرم است، شرایط کمی دگرگون خواهد شد.


اما خوب است بدانید مزاحمت برای بانوان در سطح جامعه در همه کشورهای جهان متداول است و جرم به حساب می آید . برای نمونه در چین جزای مردی که مزاحم بانویی شود و توسط پلیس دستگیر شود، این است که او را در مکان وقوع جرم برای ۱۲ ساعت به تنه درختی می بندند تا در دید عموم قرار گیرد و از نگاه عابران شرمنده شود . و اشنایان او با با دیدن او در این حالت، او را سرزنش کنند و دیگر با او معاشرت نکنند.


موسسه وکالت حامد امیری ، وکیل مزاحمت برای بانوان در اصفهان با استفاده از تجربیات بهترین وکیل اصفهان و ارزیابی اولیه حقوقی ، مشکل مراجعین را بررسی کرده و بهترین راه کار ها را به آنان ارائه می دهد . حامد امیری وکیلی با تجربه و با سابقه و علم حقوقی به شما در کلیه امور حقوقی کمک می کند تا به موفقیت دست یابید . جهت دریافت نوبت از طریق سامانه آنلاین سایت اقدام کنید.


https://hamedamiri.com/وکیل-کیفری-در-اصفهان/
https://hamedamiri.com/استرداد-جهیزیه/
https://hamedamiri.com/وکیل-طلاق-در-اصفهان/
https://hamedamiri.com/وکیل-کیفری-در-اصفهان/
https://hamedamiri.com/وکیل-دیه-اصفهان/
https://hamedamiri.com/وکیل-طلاق-در-اصفهان/
https://hamedamiri.com/جرم-کلاهبرداری/
https://hamedamiri.com/وکیل-بانکی-در-اصفهان/
https://hamedamiri.com/وکالت-در-طلاق-و-شرایط-آن/
https://hamedamiri.com/وکیل-برند-در-اصفهان/
https://hamedamiri.com/وکیل-طلاق-در-اصفهان/
https://hamedamiri.com/وکیل-طلاق-در-اصفهان/
https://hamedamiri.com/ثبت-شرکت/
https://hamedamiri.com/وکیل-ثبتی-اصفهان/
https://hamedamiri.com/وکیل-املاک-و-مستغلات-در-اصفهان/
hamedamiri.com/وکیل-امور-گمرکی-در-اصفهان/
hamedamiri.com/وکیل-رابطه-نامشروع-در-اصفهان/
https://hamedamiri.com/وکیل-تصادفات-در-اصفهان/
hamedamiri.com/وکیل-مواد-مخدر-اصفهان/
hamedamiri.com/وکیل-ملکی-اصفهان/
https://hamedamiri.com/وکیل-تلفنی-در-اصفهان/
hamedamiri.com/وکیل-کودک-آزاری-در-اصفهان/
hamedamiri.com/وکیل-جرایم-دادگاه-انقلاب-در-اصفهان/
https://hamedamiri.com/وکیل-آنلاین-در-اصفهان/
https://hamedamiri.com/وکیل-جرایم-شرط-بندی-و-قمار-در-اصفهان/
https://hamedamiri.com/وکیل-مالکیت-معنوی-در-اصفهان/
https://hamedamiri.com/وکیل-سرقفلی-در-اصفهان/
https://hamedamiri.com/
hamedamiri.com/وکیل-آدم-ربایی-در-اصفهان/
hamedamiri.com/وکیل-لواط-در-اصفهان/
hamedamiri.com/وکیل-مزاحمت-برای-بانوان-در-اصفهان/
hamedamiri.com/وکیل-تجاوز-در-اصفهان/
hamedamiri.com/وکیل-تغییر-کاربری-اراضی-در-اصفهان/
https://hamedamiri.com/دعاوی-خانواده/
https://hamedamiri.com/وکیل-جرایم-اینترنتی-در-اصفهان/
https://hamedamiri.com/وکیل-ثبتی-اصفهان/امضای کاربر : از میان وکلای پایه یک وکیل دادگستری اصفهان ، حامد امیری به عنوان بهترین وکیل اصفهان شناخته شده است ، خانواده وکیل طلاق در اصفهان بهترین وکیل کیفری در اصفهان وکیل خوب در اصفهان می باشد. علاوه بر این، حامد امیری در انجام حرفه ای امور قرار دادها و شرکت ها سابقه ای درخشان داشته و به عنوان مشهورترین وکیل در اصفهان و با تجربه ارائه دهنده کلیه خدمات [URL
شنبه 14 دی 1398 - 11:08
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیربرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :

http://upload.tehran98.com/img1/gkejvss8g0qgfoztv43.png


تماس با ما | مزاحمت برای بانوان | بازگشت به بالا | پیوند سایتی RSS